Դատական ակտերով սնանկ են ճանաչվել 7 վարձակալներ․ Ռոմանոս Պետրոսյանն խորհրդակցություն է անցկացրել «Սևան» ազգային պարկում
Ներկայումս դատավարության փուլում են գտնվում թվով 47 գումարի բռնագանձման և/կամ պայմանագիրը միակողմանի վաղաժամկետ լուծման պահանջների մասով հայցադիմումներ՝ 32 738 557 ՀՀ դրամ հայցագնի չափով:
ՀՀ կառավարությունը Ֆինլանդիայի հետ պատրաստակամ է քննարկել ամենալայն համագործակացության ձևաչափերը. Ռոմանոս Պետրոսյան
Ռոմանոս Պետրոսյանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենի և Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆինլանդիայի պատվավոր հյուպատոս Թիմոթի Սթրայթի հետ։
Համալիր մշակման է ենթարկվում ՇՄԱԳ փորձաքննության մասին օրենքի նոր նախագիծը
Նախարարը ՊՈԱԿ-ի աշխատակազմի հետ Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին ՀՀ օրենքի փոփոխության նախագծի, ՇՄԱԳ ինստիտուտում մեկնարկած բարեփոխումների, դրա կարգավիճակի և գործունեո
Անտառամերձ բնակավայրերի բնակիչներին կտրամադրվեն թափուկ վառելափայտի օրենքով սահմանված չափաքանակներ․ ցանկը թարմացվել է
Նախարարությունը հորդորում է զերծ մնալ ապօրինի ծառահատումներից և անօրինական ծագման վառելափայտի ձեռքբերումից, գործել բացառապես օրենսդրական դաշտում:
Ռոմանոս Պետրոսյանն արձակուրդ կմեկնի
Նախարարին կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Աննա Մազմանյանը:
Ռոմանոս Պետրոսյանը ծանոթացել է Զվարթնոց ավիաօդերևութաբանական կենտրոնի աշխատանքների ընթացքին
Նախարար Պետրոսյանն իր գոհունակությունն է հայտնել կատարված աշխատանքի որակից։
Կարճ ժամանակում հանրությանը տեսանելի կլինի Անտառային կոմիտեի արագ արձագանքման խմբի գործունեությունը
Անտառային հողերի օգտագործման համար սահմանվելու են հստակ չափորոշիչներ, որոնց բավարարելու դեպքում միայն տնտեսվարողը կարող է կնքել վարձակալության պայմանագիր։
«Խոր Վիրապ» արգելավայրի տարածքում էկոզբոսաշրջային ծրագիր կներդրվի. «Խոսրովի անտառ» արգելոցում՝ հակահրդեհային միջոցներ
Նախարարի պաշտոնակատարը շնորհակալագրեր է հանձնել ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցներին:
Ռոմանոս Պետրոսյանը կարգադրել է հատուկ պահպանվող տարածքներում ամեն դեպքի վերաբերյալ հաշվետվություն ներկայացնել
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը քաղաքացիներին հորդորում և կոչ է անում ավելի հոգատար և սրտացավ լինել շրջակա միջավայրի հանդեպ՝ կարևորելով բնության անխաթարության պահպանումը։
Խնդրում եմ զերծ մնանք բնության հաշվին կոնկրետ ոլորտ զարգացնելուց. Պետրոսյանը՝ «Sevan Startup Summit 2021»-ի մասին
Արդյունքում «Ստարտափ Արմենիա»-ին առաջարկվել է «Սեւան» ազգային պարկի այլ հատվածում անցկացնել միջոցառումը, սակայն նրանք չեն ցանկացել:
Սահմանափակումներին կազմակերպիչները չեն համաձայնել. նախարարը պարզաբանում է՝ ինչու համաձայնության գալ չի հաջողվել
««Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի կողմից շրջակա միջավայրի նախարարությանը հասցեագրվել է երեք գրություն։
«Սևան ստարտափ սամիթ 2021»-ը այս տարի չի կայանա. կազմակերպիչներն ու նախարարությունը տարածքի շուրջ համաձայնության չեն եկել
Կոտայքում վստահաբար ապագա կա՛. Ռոմանոս Պետրոսյանը լուսանկարներ է հրապարակել
ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել Աբովյանի հանդիպումից՝ նշելով, որ Կոտայքում կա ապագա: